Údržba materiálu

Doporučení jak se správně starat o naše TUTU SUKÝNKY, které jsou vyrobené z velmi citlivých materiálů. Každý výrobek má přibalen štítek  s informací jak se starat o materiál. Bezpodmínečně dodržujte tyto uvedené pokyny, zajistíte tak Vašemu výrobku stálý tvar, barvu a produkt nebude ani jinak znehodnocený. Po zakoupení sukýnky je třeba sukýnku nejprve vyprat.A následně řádně vyklepat, abychom se zbavili maličkatých částeček, které vznikají při stříhání látky. A které mají tendenci se sukýnky držet. Postupně ale tyto částečky zmizí.

PRANÍ

  prani-rucne-0.jpg.big

 

Ruční praní

Ruční praní při teplotě vody mezi 30 °C a maximální teplotou 40 °C . Nejprve ve velkém množství vody rozpusťte jemný prostředek. Nejlépe tekutý prášek. Gel. Nechejte prádlo v roztoku plavat a opatrně jej promíchejte. Prádlo nedrhněte, nenatahujte a neždímejte. Poté prádlo důkladně promáchejte, opatrně vymačkejte nadbytečnou vodu a prádlo vytáhněte do jeho běžného tvaru.Můžete nechat vyždímanou sukýnku schnout na rozloženém ručníku, třeba na podlaze. Lépe je však dát sukýnku opatrně mokrou do pračky. Nastavit program na Ždímání - maximálně na 400 otáček. Po vyždímání nechte sukýnku na ručníku uschnout. Barevné a jemné prádlo perte rychle a nenechávejte jej dlouho ležet mokré.         

 

ŽEHLENÍ & SUŠENÍ 

 

    04_zehleni

Nesmí se žehlit  

Pokud prádlo budete žehlit, musíte očekávat jeho nenávratné změny       

 

     sus_bub2

Nesmí se sušit v bubnové sušičce.

Prádlo není vhodné k sušení v bubnové sušičce.                         

 

ČIŠTĚNÍ & BĚLENÍ 

   17_symbol_no-chem

    

Nesmí se čistit

- Nesmí se čistit v čistírně.
- Nepoužívejte odstraňovače skvrn obsahující rozpouštědla.  

  bez názv22222u

 

Nesmí se bělit

Trojúhelník s šikmým křížem (ondřejský kříž) udává, že se prádlo nesmí bělit. Používejte pouze prostředky neobsahující bělidla.